היי
פרופ' לירן הירש
מ. מחלקות לרפואת אם ועובר והריון לסיכון גבוה

שמי פרופ’ לירן הירש, מומחה לרפואת האם והעובר והמנהל הנכנס של המחלקה להריון בסיכון גבוה. אני בן 40, נשוי לדקלה ואב ל-4 ילדים מקסימים.

כבר מתחילת ההתמחות ברפואת נשים התאהבתי ברפואת האם והעובר. זהו מקצוע מרתק מעין כמוהו המשלב בתוכו תחומים רבים – רפואה פנימית, כירורגיה, אולטרסאונד וכמובן המיילדות עצמה.

מתוך מגוון תתי התחומים הקשורים להריונות בסיכון גבוה, ה”בייבי” שלי היא מרפאת התאומים ב"ליס", אותה אני מנהל ובנושא זה התמקדתי במהלך ההשתלמות עמיתים שביצעתי בקנדה. הריון תאומים הוא הריון מיוחד במינו במהלכו עוברת האם שינויים פיזיולוגיים משמעותיים ביותר, לעומת הריונות יחיד, מה שמצריך מעקב קפדני ביותר. בנוסף, חשוב לדאוג ששני העוברים מתפתחים בצורה בריאה וגדלים בקצב תקין.

אני נהנה ללוות את המטופלות שלי, ולאור האינטנסיביות של המפגשים בהריונות תאומים ההרגשה היא שאנחנו הופכים למשפחה. אני מאמין שכבוד ואמון הדדי בין הצוות המטפל לבין המטופלת הם חלק חשוב בהצלחת הטיפול ובשיפור תוצאות ההיריון וחשוב לי שהמטופלות ירגישו שתמיד יש שם מישהו בשבילן. אני שמח על שבחרו בי ובצוות שלנו ב"ליס" ללוות אותן במסע זה, ושהן סומכות עלינו עם היקר להן מכל.

אם כבר הזכרתי תאומים, אז ה”בייבי” השני שלי הוא המחקר, אותו אני רואה כחלק בלתי נפרד מהיותי רופא. אני מאמין שמחקר צריך להיות חלק חשוב בחייו של רופא כבר מתחילת הדרך. גם לאחר פרסום מאמרים רבים עדיין ישנה בי ההתלהבות למצוא תשובות לדילמות קליניות אשר עולות בעבודה היומיומית והכל כדי להגיע לקו הסיום של כל הריון עם אמא בריאה ועובר בריא

/filestock/file/1696154257874-0.png