היי
גב' דנה מיכאלי
אחות אחראית חדר לידה

מגיל מאוד צעיר היתה בי ידיעה ברורה מאוד שאהיה אחות. הסיפוק שבנתינה לאחר מילא אותי תמיד ומשהו במקצוע קסם לי כבר אז.

החיבור למיילדות החל בשלב מאוד מוקדם בלימודים, כאשר בתחילתה של השנה השניה הגעתי כסטודנטית לשתי משמרות צפייה בחדר לידה. ברגע שנפתחו דלתות המחלקה היתה זו אהבה ממבט ראשון. כשהסתיימה המשמרת כבר לא היה לי ספק שזה הייעוד שלי. מאותו הרגע דרכי היתה מכוונת רק לשם ופחות משנה מסיום הלימודים יצאתי לקורס מיילדות.

סיימתי את לימודי המיילדות בשנת 2003 ושנה לאחר מכן הצטרפתי למשפחת חדר לידה "ליס". במהלך שנותי בחדר לידה זכיתי ללוות אינספור נשים אמיצות, לידות מדהימות ולחבק משפחות חדשות בתחילת דרכן. בנוסף חבשתי גם כמה כובעים נוספים בדרך: ליווי זוגות לקראת לידה והורות, מדריכה קלינית למיילדות בהכשרתן המקצועית וקליטתן לעבודה, ראש צוות המרכז ללידה טבעית ואחראית מערך המיונים של בית החולים "ליס" ליולדות. בנוסף, שימשתי כסגנית אחראית בחדר לידה בבית חולים אחר, חוויה שעיצבה ותרמה לי רבות.

המיילדות עבורי היא הרבה מעבר למקצוע. אני אסירת תודה שיש לי את הזכות להיות שם פעם אחר פעם- ברגע הקסום והקדוש של הלידה. רגע שיש לו השפעה עמוקה ומרחיקת לכת על חייה של האישה, רגע שמשאיר את חותמו לא פחות גם על מלוויה. זוהי אחריות גדולה להיות שם במעמד הזה, כאשר לכל מילה, מבט, מגע והחלטה יש השפעה על הרגע הזה, שאין שני לו.

לאחרונה ניתנו לי ההזדמנות והזכות להוביל את חדר הלידה בו גדלתי כאחראית המחלקה. זוהי סגירת מעגל מרגשת מאוד עבורי, ואני מודה על האמון שניתן לי, ומקווה להצעיד את חדר לידה קדימה, יחד עם צוות המיילדות המופלא, ומאחלת לנו שנזכה ללוות עוד נשים רבות, בחוייה טובה ומיטיבה, מקצועית ובטוחה.

 

/filestock/file/1696151038528-0.png